"Обучението спорт" Терминът осигурява умен използване на всички знания, условията и методите за насочване на спортисти за развитие. Тест се нарича неспецифични упражнения с множество резултати, получени в хода на измерванията. Те трябва да разберат, ток здравословното им състояние и да се определи готовността за физическа активност. По този начин, ние се определи нивото на спортната тренировка.

тест за издръжливост (коремни преси)

Крака по-широки от раменете и сложи изравняване на гърба, да си поема дъх и да седнат. Качи се върху издишването. Нон-стоп и почивка, така да клякам като достатъчно сила. На следващо място, ние запишете резултата и вижте таблицата:

• По-малко от 17 пъти - ниско ниво.
  • 28-35 пъти - средно.
  • Повече от 41 пъти - по-високо ниво.

Тест за издръжливост / силата на мускулите на раменния пояс

Мъжете са изтласкани от чорапи, красиви дами - от коленете си. Важен момент - пресата, за да запази напрежението в плешките и долната част на гърба, не попадат чрез, поддържане на тялото в същото положение (бедрата към тялото трябва да бъдат приведени в съответствие). Ние се спускат по време на въртенето, така че главата е на 5 см от пода. Ние вярваме, че резултатите:

• По-малко от 5 лицеви опори - ниско ниво.
  • 14-23 Spin - средно.
  • Повече от 23 лицеви опори - високо ниво.

индекс Rufe

Ние определяне на реакцията на сърдечно-съдовата система. Измерете си пулса за 15 секунди (1P). На следващо място, тумбести 30 пъти за 45 секунди (средна скорост). След завършване на упражнението, веднага да пристъпи към измерване на сърдечната честота - първоначално в продължение на 15 секунди (2P) и, след 45 секунди, отново - 15 секунди (3P).

Rufe самият индекс се определя по следната формула:

IR = (4 * (+ 1P 2Т 3Т) -200) -200 / 10.

Здраве: 5 Спортни тестове за нивото на обучение - как да се тества тяхната атлетичен обучение

Здраве 2017

Накратко, отличен резултат се счита, в които размерът на сърцето бие - най-малко 50 на всичките три 15-секунден интервал.

Реакцията на автономната нервна система, за да физически стрес - ортостатична тест

Тестът се провежда, както следва:

Сутрин (преди зареждане) или 15 минути (преди раждането), която се проведе в състояние почивка и хоризонтално положение за измерване на пулса в хоризонтално положение. Pulse мисля за 1 минута. Тогава ние се изправи и да си починете в изправено положение. Отново се почувства пулса за 1 минута във вертикално положение. Разликата в получените стойности показва реакцията на сърцето да упражнява промяна в положението на тялото, така че може да се прецени годността на тялото и "работата" на държавата регулаторни механизми.

резултати

• Разликата в 0-10 атаки - добър резултат.
  • Разликата е 13-18 удара - индикатор за здравословен необучен човек. Оценка - задоволителни.
  • Разликата е 18-25 удара - незадоволителни. Липсата на физическа годност.
  • До 25 удара - в знак на умора или някоя болест.

Ако обичайните за вас, средната разлика в удара - 8-10, така че тялото е в състояние да се възстанови бързо. При увеличаване на разликата, например, до 20 инсулти, струва си да се има предвид - къде претоварване на организма.

Ние оценка на енергийния потенциал на организма - индексът Robinson

Тази стойност показва систоличното активност на основното тяло - сърцето. Какво тази цифра ще имате нагоре към височината на товара - и на по-висока функционалната способност на сърдечния мускул. Според индекса на Робинсън възможно (разбира се, косвено) да се говори за консумацията на инфаркт на кислород.

5 Спортни тестове за нивото на обучение - как да се тества тяхната атлетичен обучение | Здраве 2017

Как да се извърши анализът?

Почивай в продължение на 5 минути и се определи тяхната импулс за 1 минута във вертикално положение (X 1). На следващо място, измерване на налягането: систолично горната стойност да се помни (X2).

Robinson индекс (целева стойност) е както следва:

IR = X1 * X2 / 100.

Оценяване на резултатите:

• R & D е 69 и по-долу - на полувремето на "отличен". Оперативни резерви serdechnosudistoy система в топ форма.
  • IR е 70-84 - добър. Оперативни резерви на сърдечната честота.
  • IR е 85-94 - средна. Това показва евентуална липса на резервен капацитет на сърцето.
  • МВР 95-110 е - оценка на "лошо". Изходните сигнали за нарушения на сърцето.
  • IR 111 по-горе - много лошо. Нарушената регулация на сърцето.

Гимнастика за начинаещи. обучение Видео.